Bezpieczeństwo i komfort – jaki kask motocyklowy wybrać?

0
604
jaki kask motocyklowy wybrać
jaki kask motocyklowy wybrać?

Podstawową funkcją kasku jest ochrona głowy przed urazami i tym samym minimalizacja ryzyk związanych z konsekwencjami upadku, kolizji czy poważniejszego zdarzenia drogowego. Markowy kask, taki jak Shoei GT-Air, zwykle oferuje także wiele dodatkowych funkcji wpływających na komfort jazdy. Prócz kwestii związanych z aerodynamiką, ważna jest dobra wentylacja, jakość widzenia czy ogólnie, dobre dopasowanie kasku do głowy i twarzy.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Kupując nowy kask motocyklowy, niezależnie od tego, czy sięgasz po produkt budżetowy, czy wybierasz markową, nowoczesną konstrukcję taką jak Shoei GT-Air, pierwszą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest kwestia bezpieczeństwa. Dobrej jakości kask powinien być wykonany z materiałów charakteryzujących się atrakcyjnym stosunkiem masy do wytrzymałości. Nowoczesne kaski produkowane są lekkich laminatów charakteryzujących się dużą odpornością na pękanie i uszkodzenia mechaniczne. Tańsze modele produkowane są z tworzyw sztucznych, takich jak ABS czy poliwęglan. Oczywiście w związku z tym mają niższą wytrzymałość, a zatem oferują niższy poziom ochrony. Gdy chcesz czuć się dobrze zabezpieczonym, zwłaszcza jeśli preferujesz dynamiczną jazdę, sięgnij po kask z laminatów, na przykład po kask kompozytowy wykonany z mieszanki laminatów o różnych właściwościach.

Komfort dla czerpania większej frajdy z jazdy

Jeśli zależy Ci na zniwelowaniu tych elementów, które mogą psuć przyjemność czerpaną z jazdy motocyklem, sięgaj po sprawdzone konstrukcje wyposażone w nowoczesne systemy dbające nie tylko o bezpieczeństwo, ale i komfort użytkownika. Przykładem może być wspomniany już wcześniej kask Shoei GT-Air. W celu poprawy komfortu użytkowania kask został wyposażony w wypinaną wyściółkę, poduszki policzków i osłonę paska mikrometrycznego, dzięki czemu można je bez problemu wyjmować i czyścić. Dla zwiększenia komfortu motocyklisty wyposażono go w nowoczesną blendę przeciwsłoneczną z powłoką chroniącą przed parowaniem i przypadkowym porysowaniem. Bez trudu można obsługiwać ją nawet w rękawiczkach. Na wygodę wpływają również regulowane zapięcie mikrometryczne i nowoczesna wentylacja kanałowa, która zapewnia przyjemny powiew powietrza na włosach nawet przy niezbyt szybkiej jeździe.

  Rekordowe zainteresowanie Funduszami Norweskimi wśród polskich firm. Wsparcie otrzymują innowacyjne i ekologiczne projekty

Szukając nowoczesnego kasku motocyklowego, w pierwszej kolejności kieruj się kwestiami bezpieczeństwa, ale nie zapominaj o swojej przyszłej wygodzie. Inwestuj w umiejętnie zaprojektowane, lekkie i wytrzymałe konstrukcje wyposażone w rozwiązania zwiększające komfort codziennego użytkowania kasku i pozytywnie wpływające na wygodę jazdy.