System Zdrowe Ściany® Optolith – dobry klimat w pomieszczeniach

0
681

Materiały przeznaczone do wykończenia ścian wewnątrz budynku zapewniają nie tylko ostateczny efekt dekoracyjny, ale wpływają również na komfort i mikroklimat panujący w pomieszczeniach. Warto zatem wybierać te produkty, które pomogą utrzymać w pomieszczeniach odpowiedni komfort, czystość i bezpieczeństwo.

Z myślą o tym powstał innowacyjny system Zdrowe Ściany® Optolith, który jest alternatywą dla popularnych tynków gipsowych. Jako, że w różnego rodzaju pomieszczeniach spędzamy większość czasu, bardzo ważne jest aby środowisko to było nam bezpieczne i przyjazne. W tym celu powstał nowoczesny system Zdrowe Ściany®. Swoje doskonałe właściwości system Zdrowe Ściany® Optolith, zawdzięcza mineralnym surowcom wykorzystywanym w produktach Optolith produkowanych na bazie naturalnego wapna.

Zalety systemu Zdrowe Ściany®:

 • Paro przepuszczalny – pomaga utrzymać prawidłowy mikroklimat w pomieszczeniu
 • Bezpieczny – odporny na wykwity pleśni, grzybów i glonów
 • Trwały – odporny na zmywanie i zarysowania
 • Dzięki zastosowaniu produktów systemu Zdrowe Ściany® opartych m.in. na wapnie ściany są paroprzepuszczalne, a poziom wilgotności w pomieszczeniu regulowany jest w sposób naturalny. To pozytywnie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniu i poczucie komfortu osób w nim przebywających.

  Warto podkreślić, że stosowanie materiałów budowlanych na bazie wapna pomaga eliminować szkodliwe i nieestetyczne wykwity. Ekologiczne produkty na bazie wapna, zastosowane w systemie Zdrowe Ściany® Optolith, ze względu na swoje naturalne własności sprawiają, że pokryte nimi ściany są wyjątkowo odporne na rozwój pleśni i grzybów.

  Zastosowana w systemie farba silikatowa Optomal Mineralin wraz z tynkiem wapiennym tworzy bardzo trwałą powłokę przy jednoczesnym zachowaniu paroprzepuszczalności. Dzięki temu Zdrowe Ściany® są odporne są na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne typu zdrapania.

  System Zdrowe Ściany® Optolith

  System Zdrowe Ściany® Optolith ma swoich zwolenników wśród licznego grona wykonawców i użytkowników. Jego innowacyjność została również doceniona przez niezależne organizacje poprzez przyznanie m.in. Medalu Europejskiego przez Business Center Club, wyróżnienie w podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych, czy też wyróżnienie w konkursie „Jurajski Produkt Roku”.

  Hufgard Optolith Bauprodukte – producent wysokiej jakości farb, tynków i zapraw budowlanych, działa na polskim rynku od 1995 roku. W Europie tradycje firmy Optolith sięgają 1720 roku. Marka jest kojarzona z wysokimi kompetencjami w zakresie produkcji materiałów do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i specjalistycznym. Oferta firmy Hufgard Optolith to szeroki asortyment zapraw, tynków budowlanych, systemów dociepleń, klejów do glazury, farb i gruntów oraz wewnętrznych materiałów dekoracyjnych. Wszystkie materiały Optolith produkowane są w sposób ekologicznie bezpieczny. Produkty marki Optolith są bezpieczne dla zdrowia ich użytkowników oraz środowiska naturalnego.

  Więcej informacji na temat produktów firmy
  Optolith znajduje się na firmowej stronej www.optolith.pl