Toshiba rezygnuje z produkcji telewizorów.

0
733

Koncern Toshiba postanowił zrezygnować z wytwarzania telewizorów w swoich fabrykach. Produkcją zajmie się jednak firma Compal, która nadal będzie oferowała urządzenia z logo Toshiby.

Według informacji podanych przez Reutersa decyzja jest spowodowana stratami, jakie przynosi segment produkcji odbiorników telewizyjnych w porównaniu z innymi obszarami działalności koncernu. – Zamierzamy wycofać się ze wszystkich zagranicznych rynków – zapowiedział w rozmowie z agencją Keizo Maeda, wiceprezes Toshiby.

Koncern zapowiada, że będzie kontynuował wytwarzanie swoich telewizorów jedynie na rynek japoński. Zawarł natomiast porozumienie z tajwańską firmą Compal Electronics, która ma nadal prowadzić produkcję odbiorników i sprzedawać je pod marką Toshiba w USA.

Reuters przypomina, że Toshiba jest już kolejnym producentem, który zrezygnował z produkcji telewizorów. W październiku 2014 r. koncern Panasonic przekazał wytwarzanie urządzeń pod marką Sanyo firmie Funai Electric. Z kolei Sharp udzielił licencji na wytwarzanie w Europie telewizorów pod tą marką firmie Universal Media Corp Slovakia.

  Wojna w Ukrainie może wymusić rewizję założeń Europejskiego Zielonego Ładu w rolnictwie. Należy przyjrzeć się m.in. marnowaniu żywności