Nowoczesna i wygodna księgowość

0
749

http://dwglass.pl

Czasy współczesne przyzwyczaiły nas do sytuacji, w której niemal każda dziedzina naszego życia może zostać usprawniona lub wykonana całkowicie za nas przez wyspecjalizowane do tego osoby, a nawet maszyny.

Nie inaczej sytuacja przejawia się w świecie finansów i rachunkowości, który jako jeden z nielicznych wciąż może uchodzić za nieco archaiczny i pozbawiony nuty technologicznej innowacji jaką mogą prezentować inne dziedziny naszego życia.

Nowoczesna księgowość to jednak nie mit a rzeczywistość, która kształtuje się niemal na naszych oczach. Biura rachunkowe i księgowe w całym kraju przystosowują swoją ofertę do nowych trendów, które rozwijają się i stają się coraz bardziej potrzebne na rynku. Jedną z takich usług jest niewątpliwie outsourcing księgowości.

Outsourcing usług księgowych

Nie jest tajemnicą, że prywatny księgowy zatrudniony na etacie w firmie to niemały wydatek, bowiem oprócz opłacenia pensji, podatków i rozmaitych świadczeń do kosztów utrzymania stanowiska dochodzi jeszcze zakup specjalistycznego oprogramowania, a często też konieczność korzystania z usług innych specjalistów z różnych dziedzin prawa i finansów.

Właśnie z powodu poszukiwania skutecznych metod oszczędności i skupienie się na rozwoju kluczowych filarów swojej działalności biznesowej, outsourcing księgowości stał się obecnie jedną z najbardziej pożądanych usług na rynku finansowym – przyznaje Artur Rochowicz właściciel wrocławskiego biura rachunkowego R Partner.

Zlecenie prowadzenia ewidencji podatkowych, kadrowych i finansowych wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej to usługa szczególnie korzystna dla małych i średnich przedsiębiorstw, których często nie stać na zatrudnienie etatowego księgowego w początkowej fazie rozwoju swojego biznesu.

Wybierając outsourcing księgowości biura R Partner z Wrocławia klienci zyskują możliwość elastycznego dostosowania się do zmiennych warunków gospodarczych, redukując przy tym ponoszone koszty – potwierdza Artur Rochowicz.

Monitoruj i działaj

Wybór usług księgowych zlecanych na zewnątrz niesie ze sobą również inne (poza-płacowe) udogodnienia, bowiem to na barkach firmy księgowej jest stały monitoring przepisów prawa i dostosowywanie swoich działań do ich nowych wytycznych.

  39 proc. firm z sektora MŚP dostrzega negatywne skutki epidemii. Aż 70 proc. deklaruje, że w czarnym scenariuszu będzie w stanie poradzić sobie na rynku

Klient korzystający z takich usług jest ubezpieczany na wypadek popełnienia błędu przez księgowego, który mógłby narazić jego firmę na straty finansowe i przez to zahamować jej rozwój. Za klienta wysyłane są wszelkie deklaracje podatkowe, przygotowywane są sprawozdania finansowe, a także brana jest na siebie odpowiedzialność reprezentowania klienta przed organami skarbowymi i urzędami.

Klienci na bieżąco otrzymują komplet informacji potrzebnych do wywiązania się ze zobowiązań publiczno-prawnych oraz informację o jego wynikach i sytuacji finansowejkomentuje Artur Rochowicz z R-Partner.

Outsourcing w nowym roku podatkowym

Outsourcing usług księgowych i rachunkowych przybiera na sile zwłaszcza na początku roku w okresie rozliczania deklaracji rocznych PIT, bowiem wiele firm wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc wspomóc swoich pracowników oferuje im pomoc w rozliczeniu owej deklaracji, zatrudniając na ten okres dodatkowe siły robocze w postaci zewnętrznych księgowych.

„Moda” na tego typu usługi wewnątrz firmowe doskonale znana w zachodnich korporacjach w naszym kraju zaczyna dopiero kiełkować, jednak już teraz rozmaite przedsiębiorstwa korzystają z tego typu usług, propagując w ten sposób rozwój nowoczesnej księgowości nieograniczonej żadnymi barierami geograficznymi czy finansowymi.

Outsourcing usług księgowych i im pokrewnych staje się obecnie jeśli nie naturalną koniecznością to bardzo poważną alternatywą organizowania tej ważnej sfery przedsiębiorczości – podsumowuje Artur Rochowicz.

Śmiało możemy zatem stwierdzić, że rozwój sfery podatkowej i rachunkowej w naszym kraju nabiera tempa, a nowoczesne usługi świadczone przez rozmaite podmioty finansowe stają się coraz bardziej popularne i dostosowane do współczesnych wymogów biznesowych firm.

Materiał przygotowany w porozumieniu z wrocławskim biurem rachunkowym R-Partner.