Wakacje ze sportowym zacięciem

0
701

Wraz z coraz wyższymi temperaturami i przedzierającymi się przez chmury promieniami słonecznymi, które nie tylko poprawiają nam humor, ale i wydłużają nasz dzień, naturalnym tokiem myśli wielu z nas rozmyślanie o tym gdzie i w jaki sposób spędzimy tegoroczne wakacje i urlopy.

Czasy, w których wyjeżdżając nad polskie czy zagraniczne może, aby godzinami wylegiwać się na skąpanych w słońcu plażach z wolna przemijają i polscy turyści zaczynają uczyć się, że wakacje można wykorzystać w dużo lepszy sposób.

Wiele biur podróży zgodnie potwierdza, że mimo iż wciąż popularne wczasy wypoczynkowe wciąż okupują foldery wakacyjne, to z wolna zaczynają ustępować one miejsca wakacjom nastawionym raczej na aktywny, a nie bierny wypoczynek.

Surfing made in Poland

Jednym z pomysłów na aktywny letni wypoczynek są lekcje i kursy związane z windsurfingiem i kitesurfingiem organizowane zarówno w Polsce jak i za granicą w atrakcyjnych nadmorskich kurortach wypoczynkowych.

Dyscypliny te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, kusząc wczasowiczów wizją spędzenia swojego urlopu w iście surfingowym stylu, łapiąc fale i wiatr w żagle, przeżywając prawdziwą morską przygodę i poznając nowych pozytywnie zakręconych ludzi, którzy jak my sami szukają wakacyjnych wrażeń.

Niewątpliwą zaletą tego typu kursów jest fakt, że szkoły windsurfingu i kitesurfingu dysponują swoim nowoczesnym sprzętem do nauki, więc decydując się na takie wakacje nie musimy wydawać fortuny na jakikolwiek ekwipunek surfingowy.

Kolejnym dużym plusem jest to, że nauka windsurfingu/kitesurfingu odbywa się małych grupach, pod okiem doświadczonych instruktorów, dzięki czemu każdy uczestnik szkolenia ma niemal osobisty kontakt ze swoim trenerem, doskonaląc i utrwalając technikę surfowania najlepiej jak tylko potrafi.

Istotny jest również fakt, że wiele tego typu szkół ma swoje prywatne bazy treningowe zarówno w Polsce jak i w innych krajach, gdzie organizują prywatne szkolenia dla swoich kursantów.

Przykładem szkoły windsurfingu od lat organizującej szkolenia nad polskim morzem jest FunSurf posiadający aż 2 bazy w Chałupach i na campingu Polaris. Szkoła ta organizuje z powodzeniem kursy grupowe i indywidualne dla różnych grup wiekowych, jest również organizatorem popularnych obozów studenckich, którym zdecydowanie daleko do nudnego wypoczynku.

  Turystyka na skraju zapaści. Branża, by przetrwać, potrzebuje rządowego wsparcia przez najbliższy rok

Aktywnie także zagranicą

Dla tych, którzy oprócz aktywnego spędzania swojego urlopu chcieliby również poznać kulturę i zwyczaje innych krajów, polskie biura podróży również przygotowały ciekawe oferty, które powinny zadowolić spragnionych wrażeń turystów.

Jeżeli surfowanie po polskim morzu czy jeziorach nie stanowi dla kogoś wystarczającego wyzwania, zawsze można spróbować swoich sił na plażach Grecji czy Egiptu, gdzie również z powodzeniem organizowane są lekcje kitesurfingu i windsurfingu dla aktywnych turystów z całego świata.

Za wyjazdy zagraniczne w najróżniejsze zakątki świata i organizację aktywnych sportowo zajęć mających na celu naukę i szlifowanie surfingowych umiejętności odpowiada między innymi polskie biuro podróży dla surferów SurfTravel, które z powodzeniem od wielu lat podbija plaże w Grecji, Egipcie, Hiszpanii, Turcji i wielu innych krajów Europy, Azji o obu Ameryk

Na wyjazdy z SurfTravel można zapisywać się w pojedynkę lub grupowo, a także rodzinnie wraz z dziećmi, bowiem ogromna różnorodność krajów, miast i hoteli, które znajdują się w ofercie turystycznej z pewnością przypadnie każdemu, nawet niezdecydowanemu klientowi. Na miejscu wypoczynku podobnie jak w przypadku wakacji z FunSurf czeka na wszystkich profesjonalny instruktor windsurfingu i kitesurfingu, a także nowoczesny i sprawdzony sprzęt sportowy, zatem jedyne o co muszą zatroszczyć się turyści to dobra zabawa przez cały okres swojego wypoczynku.

W związku z coraz większym rozwojem i pogłębiającą się modą na aktywne spędzanie wakacji, wielu z nas zapewne jeszcze bardziej nie może doczekać się swojego wymarzonego urlopu, który w końcu będzie można spędzić inaczej niż leżąc i smażąc się całymi dniami na plaży czy przy hotelowym basenie.

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam wszystkim udanego wypoczynku!