Kursy robotyki Lego – nowoczesne zajęcia pozalekcyjne

0
778
Kursy robotyki Lego
Kursy robotyki Lego

Automatyka i robotyka to ostatnio niezwykle popularna dziedzina w świecie nauk ścisłych. Kierunki studiów dotyczące mechatroniki i pokrewnych to jedne z najbardziej obleganych, a na jedno miejsce przypada często ponad 10 kandydujących. Pojawia się pytanie, dlaczego nie przygotować by przyszłych studentów do tego typu zadań już na etapie wczesnoszkolnym? Kursy robotyki dla najmłodszych to specjalne warsztaty Lego, które na kanwie popularnych klocków do zabawy wdrażają podstawy nowych technologii związanych z robotyką.

Kiedy najlepiej zapisać dziecko?

W warsztatach Lego mogą brać udział nawet dzieci w wieku 8 lat. To doskonały czas, by sprawdzić, czy tematyka zainteresuje nasze dziecko. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to naprawdę warto iść w tę stronę, ponieważ jak już wspominaliśmy, jest to bardzo przyszłościowa branża. Dodatkowo to także doskonała forma zorganizowania dziecku zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty Lego uczą poprzez zabawę, a tematyka robotów (szczególnie wśród chłopców) będzie czymś bardzo mocno wciągającym. Zajęcia i warsztaty Lego prowadzone są przez osoby posiadające wiedzę w zakresie tematyki, jak i doświadczenie w pracy z dziećmi. Takie połączenie zapewnia ciekawe zajęcia, które z pewnością odbywają się we właściwej formie.

Czym zajmują się uczestnicy?

Tematyka warsztatów Lego krąży w głównej mierze wokół zagadnień związanych z konstruowaniem prostych robotów, budową przekładni napędzających, automatyzacją części, czy tworzeniem trajektorii pozwalających np. na śledzenie linii. Warsztaty lego prowadzone są z użyciem specjalistycznych klocków Mindstorms NXT, które pozwalają na dodawanie elementów elektrycznych i zastosowanie prostych komend związanych z programowaniem w języku C. Tak szerokie spektrum, sprawia, że na warsztatach Lego powstają między innymi tzw. linefollowery, roboty kroczące, proste roboty przemysłowe, imitacje wózków widłowych, sortownice, a nawet robo psy. Dodatkowo, jako element rywalizacji, który zdecydowanie zdynamizuje zajęcia i nie pozwoli na nudę, wprowadza się specjalne zawody robotów.  Mogą być to np. walki sumo lub wyścigi maszyn z przekładniami.

  Kolejne inwestycje usprawnią import paliw drogą morską. Potrzeba likwidacji wąskich gardeł

Charakter zajęć sprzyja pracy w grupach, jednak jesteśmy przekonani, że skomplikowana tematyka pełna tajników z pogranicza elektroniki i informatyki pozwoli na rozwinięcie indywidualnych kompetencji każdego uczestnika. Kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej to tylko podstawowe z nich. Dodatkowo forma zajęć pozwala lepiej zrozumieć matematykę i fizykę, dlatego jesteśmy przekonani, że uczestnik warsztatów Lego, będzie doskonale przygotowany do obowiązkowych zajęć szkolnych.