Usługi elektroinstalacyjne we Wrocławiu

1
4849
Elektryk Wrocław
Elektryk Wrocław

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem usług elektrycznych, instalacją, montażem, naprawą oraz serwisem instalacji elektrycznych w budownictwie jedno i wielorodzinnym oraz halach produkcyjnych i firmach.

Kompleksowo wykonujemy elektroinstalacje tradycyjne a także inteligentne w budynkach nowo powstałych oraz modernizujemy i wymieniamy instalacje elektryczne w obiektach remontowanych. Swoje usługi oferujemy dla klientów indywidualnych, a także firm, instytucji oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Szczegółową ofertę naszej firmy znajdziecie Państwo na naszej stronie https://elektryk-damian.pl/

Nasze działania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta, tak aby spełniały Jego oczekiwania. Pomagamy w wyborze osprzętu elektrycznego, w wykonywanych przez nas instalacjach proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania wykorzystując produkty uznanych firm krajowych i zagranicznych. Stawiamy na skuteczność i niezawodność, sumiennie i profesjonalnie wykonujemy każde zlecenie.

Nie da się nie zauważyć tego, że inteligentna instalacja elektryczna jest przyszłością, która wejdzie do użytku jako standard dnia powszedniego. Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom wykonujemy też automatykę budynkową oraz instalacje inteligentne przewodowe i bezprzewodowe.

Instalacje elektryczne

  • Zakładamy niezawodne instalacje elektryczne
  • Oferujemy doradztwo, projektowanie oraz wykonawstwo instalacji elektrycznych średnich i niskich napięć.

Kompleksowo realizujemy inwestycje począwszy od wykonania projektu poprzez budowę Instalacji w koordynacji z innymi branżami do wykonania pomiarów i sporządzenia dokumentacji powykonawczej. W obszarze naszego działania znajdują się instalacje silnoprądowe, sieci domofonowe, systemy sygnalizacji pożarowej, instalacje sygnalizacji włamania, instalacje odgromowe i uziemiające.

Powierzone nam zlecenie, realizujemy  z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań zachowując najwyższe standardy wykonania, nadzór nad pracami realizują uprawnieni kierownicy z wieloletnim doświadczeniem.

Instalacje przeciwpożarowe

  • Zakładamy niezawodne Instalacje przeciwpożarowe

Oferujemy doradztwo, projektowanie oraz wykonawstwo instalacji przeciwpożarowych.

Montujemy nowoczesne i bezpieczne instalacje przeciwpożarowe, które cechują się wysokim stopniem ochrony.

W naszej ofercie znaleźć można nowoczesne systemy przeciwpożarowe. Montujemy systemy sygnalizacji pożaru, oddymiania i dźwiękowe systemy ostrzegawcze.

Rodzaje przyłączy energetycznych i formalności z nimi związane.

Mamy zasadniczo dwa rodzaje przyłączy energetycznych, napowietrzne i kablowe (podziemne). W przypadku tego pierwszego rodzaju formalności zasadniczo nie ma. Po złożeniu wniosku o przyłącze i otrzymaniu warunków z zakładu energetycznego znajomemu elektrykowi zlecamy zamontowanie na placu budowy prowizorycznego złącza na słupie podłączonego do linii napowietrznej. Następnie zgłaszamy to w naszym zakładzie energetycznym. Przyłącze zostaje odebrane (albo nie w zależności jakiej klasy jest elektryk), a my podpisujemy protokół odbioru. Po czym pozostaje nam jedynie podpisać umowę o dostawę energii, a zakład energetyczny zakłada licznik prądu. Od tej pory możemy korzystać z energii elektrycznej na naszym placu budowy. W przypadku instalacji napowietrznych możemy wybrać miejsce w którym chcemy mieć zamontowaną skrzynkę elektryczną. To dość istotna rzecz, ponieważ możemy umiejscowić ją gdzieś na uboczu, tak aby nie przeszkadzała w czasie budowy. W późniejszym czasie można ją zdemontować i przenieść w miejsce docelowe. Można też naturalnie zamontować skrzynkę od razu w miejscu wskazanym przez urząd energetyczny. Pamiętajmy, że miejsce montażu jest rzeczą ważną, którą określa zakład. Prawo nakazuje bowiem, by służby energetyczne miały zawsze dostęp do licznika energii elektrycznej nawet podczas nieobecności właściciela domu.

  Hotel na konferencję i szkolenia

Jak uzyskać informacje o prawidłowym działaniu instalacji elektrycznej? Nie jest to wcale takie łatwe. I trzeba sporej wiedzy umiejętności i doświadczenia, a także stosownych certyfikatów, by móc wykonywać tak poważne prace. Co jest gwarantem bezawaryjnej i bezpiecznej pracy instalacji elektrycznej. Otóż dobry stan wszystkich komponentów instalacji daje właśnie taką gwarancję. Pomiary elektryczne Wykonuje się w celu potwierdzenia niezawodności wszystkich elementów systemu. To czego się dowiemy po zakończeniu pomiarów, będzie podsumowaniem stanu faktycznego. Wyniki pomiarów wezmą udział w procesie podejmowania decyzji o eksploatacji zamontowanych urządzeń, a także o planowaniu przyszłych Remontów i Modernizacji. Pomiary Należy wykonywać okresowe zgodnie z rozporządzeniami odnośnych ustaw. Pomiary dzielimy na trzy grupy.

  • Pierwsza – badania nowych urządzeń wchodzących bezpośrednio z linii produkcyjnych. dokonuje się ich bezpośrednio u wytwórcy komponentów instalacji elektrycznych.
  • Druga grupa – pomiary aparatury zgłoszonej do badania bezpośrednio przed przekazaniem do eksploatacji.
  • Trzecia sekcja pomiarów to pomiary okresowe, dające odpowiedź na pytanie, czy wszystko działa, jak należy.

Lokalizacja przyczyn problemów występujących w instalacjach elektrycznych w trakcie ich normalnej eksploatacji, np. uciążliwego wyzwalania wyłączników różonicowoprądowych, nie zawsze jest sprawą prostą.

Kłopoty z dostępem do przewodów i izolacji znacznie zwiększają koszty takiej operacji. Dlatego też posiadamy profesjonalne mierniki prądu upływu, umożliwiające przeprowadzenie łatwych i szybkich pomiarów w instalacjach elektrycznych pod napięciem.

Jednocześnie możemy wykryć obwód, który powoduje niepożądane wyłączenie zabezpieczeń różnicowoprądowych.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.