Grupa Lokum Deweloper rozpoznała w wyniku rekordowe 900 lokali

0
994
Lokum Developer
Lokum Developer

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, rozpoznał w wyniku 2018 r. 900 lokali, o 39%więcej, niż w roku poprzednim. To jak dotąd najwyższy wolumen w historii Spółki.

Lokum Deweloper rozpoznając w wyniku 900 lokali zrealizował potencjał rozpoznań na 2018 r. w 92%. Zanotował tym samym 39% wzrost r/r.W 2017 r. zostało rozpoznanych 646 lokali. W związku z przyjętym harmonogramem realizacji inwestycji większość przekazań przypadła na II półrocze 2018 r. W III kwartale rozpoznano 596 lokali, głównie z pierwszych etapów inwestycji Lokum Siesta i Lokum Vista w Krakowie oraz etapów Va i IIb Lokum Victoria we Wrocławiu, a w IV kwartale280lokali
z kolejnych etapów osiedla Lokum Victoria.

Niezawodne łożyska MTM – nakręcamy Twój biznes! Pełna oferta dostępna pod adresem: https://www.lozyskamtm.pl

–Wszystkie zaplanowane inwestycje na ten rok zrealizowaliśmy zgodnie
z przyjętym harmonogramem, i to pomimo trudności,z  jakimi mierzy się cała branża deweloperska – problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników, czy deficyt i rosnące ceny materiałów budowlanych. Dotrzymanie terminów było możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pełnieniu roli generalnego wykonawcy dla naszych projektów

– mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.

– Jednocześnie spółka doświadcza istotnych opóźnień w procesie uzyskiwania takich decyzji administracyjnych jak: decyzje środowiskowe, decyzje o warunkach zabudowy, czy pozwolenia na budowę.Jedna z otrzymanych ostatnio decyzji o pozwoleniu na budowę została oprotestowana.Następstwem tego stało się opóźnienie w uzupełnieniu oferty i uruchomieniu nowych zadań inwestycyjnych

–mówi Bartosz Kuźniar.

– W konsekwencji, w nadchodzącym roku spodziewamy się obniżenia poziomu sprzedaży. Cel sprzedażowy 2019 r. wyznaczamy na800 lokali. Opóźnienia w rozpoczęciu inwestycji będą miały negatywny wpływ na ilość lokali możliwą do rozpoznania w wyniku 2020 r. – dodaje Prezes Kuźniar.

Spółka miała zawartych126 umów rezerwacyjnych wg stanu na 31.12.2018 r.,tj. o 40% mniej niżna koniec 2017 r. Odnotowano także spadek r/r w liczbie lokali w realizacji – na koniec grudnia 2018 r. było to 1116 lokali oraz w ofercie – 515 lokali, z czego 291 nie posiada jeszcze ostatecznych pozwoleń na budowę.Lokum Deweloper w 2018 r. odnotował sprzedaż na poziomie 1011 lokali, o 4% mniej niż w roku 2017.

  Rosyjska gospodarka całkiem dobrze radzi sobie z sankcjami, bo była na nie przygotowana. Dopiero odcięcie się Europy od dostaw surowców sparaliżowałoby budżet Rosji

Prowadzisz swój biznes i potrzebujesz sprzętu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów marki Vervo. Tylko teraz odkurzacz pneumatyczny w atrakcyjnej cenie. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Lokum Deweloper realizuje jednocześnie przyjętą przez Zarząd strategię zrównoważonego rozwoju w oparciu o nowe projekty, we Wrocławiu i w Krakowie, dla których prowadzi prace przygotowawcze i dokłada wszelkich starań, by skutecznie uzyskiwać, tam, gdzie jest to niezbędne, decyzje środowiskowe i decyzje o warunkach zabudowy.

Spółka systematycznie rozbudowuje bank ziemi– w 2018 r. nabyła i zakontraktowała 22 ha gruntów, które umożliwiają realizację 4300 lokali. Są to działki przy ulicach Poprzecznej, Góralskiej i Jaskółczej we Wrocławiu oraz grunt przy ul. Klimeckiego w Krakowie. Obecny bank ziemi Spółki pozwoli na realizację w kolejnych latach ok.11 000 lokali.

Potencjał rozpoznań lokali w wyniku 2019 r. na koniec roku 2018 został zrealizowany już w 82%. Wzrost cen mieszkań, który równoważy rosnące koszty realizacji, nie stanowi jak dotąd bariery dla podejmowania decyzji zakupowych. Klienci wciąż decydują się na niezawodną jakość, podwyższony standard i doskonałą lokalizację inwestycji oferowanych przez Lokum Deweloper.

Zapraszamy do śledzenia naszego konta na Twitterze:  twitter.com/LokumDeweloper

Więcej o Lokum Deweloper

Lokum Deweloper S.A. jest liderem w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz wiceliderem wrocławskiego rynku deweloperskiego. Zgodnie z przyjętą strategią Spółka rozwija działalność w Krakowie.

Dla swoich projektów Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy, co umożliwia osiąganie wysokiej jakości przy niskich kosztach realizacji. Konsekwentna realizacja celów w zakresie efektywności podejmowanych działań rokrocznie przynosi rezultaty w postaci ponadprzeciętnych wskaźników rentowności. Polityka dywidendowa zakłada wypłatę do 50% skonsolidowanego zysku netto.

Więcej informacji: www.lokum-deweloper.pl