Modne bransoletki czyli jak wykonać własny model biżuterii w domu?

0
1836
Modne bransoletki
Modne bransoletki

Bransoletki to odwieczny element biżuteryjny zarówno dla pań, jak i często noszone przez panów. Były wykorzystywane już w Starożytnym Egipcie i po dziś dzień cieszą się swoją popularnością na całym świecie. Owy rodzaj biżuterii z pewnością można zakupić u jubilera, w sklepach z biżuteryjnymi dodatkami oraz w popularnych oraz znanych sklepach odzieżowych. My jednak jesteśmy zdania, że wyjątkowe modele damskich, jak i męskich bransoletek to te własnoręcznie wykonane u siebie w domu. W dzisiejszym artykule zajmiemy się zatem własnoręcznie wykonywaną biżuterią oraz podamy Wam kilka inspiracji do stworzenia własnego projektu modnej bransoletki. Zapraszamy!

Wyraź siebie!

Rezygnując z zakupu biżuterii na rzecz własnej chęci jej stworzenia niesie wiele pozytywnych aspektów. Po pierwsze tworzenie nowej rzeczy kompletnie od podstaw zmusza Cię do kreatywności oraz stworzenia własnego pomysłu. Dzięki temu możesz poczuć się jak artysta i jednocześnie producent biżuterii, który wymyśli oraz zaprojektuje bransoletkę zgodną z Twoimi upodobaniami. Po drugie poprzez stworzenie biżuterii będziesz mógł wyrazić siebie oraz swoje zainteresowania oraz osobowość. To co na sobie nosimy oraz czym otaczamy się na co dzień dookoła to wizytówka nas, która odzwierciedla nasze pasje oraz podejście do świata. Ostatnią zaletą stworzenia własnego projektu ręcznie zrobionej bransoletki jest fakt, że prawdopodobnie będzie ona jedna wyjątkowa, unikalna spośród wszystkich spotkanych w sklepie. Sklep z biżuterią to miejsce, w którym zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne materiały. Masz jeszcze jakieś wątpliwości co do bransoletek wykonywanych w domu? Nie? Zatem przejdźmy do kolejnego etapu czyli jej realizacji.

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki

Bransoletki można wykonać tak naprawdę ze wszystkich materiałów, które oczywiście nadadzą się do splecenia wokół naszego nadgarstka. Jednak, aby biżuteria posiadała trwałą bazę, na którą naniesiemy koraliki oraz zawieszki musimy wybrać odpowiedni rodzaj sznurka czy też elastycznej gumki. Często wykorzystywanymi materiałami do nawlekania elementów ozdobnych są rzemyki jubilerskie, gumki wykonane z tego samego tworzywa co gumki recepturki, sznurki oraz bazy wykonane ze stali, złota czy srebra.

  Wsparcie dla samorządów w dobie pandemii. Otrzymają ponad 2 mln złotych

Skoro wybraliśmy już bazę dla naszej bransoletki, pora określić jaką biżuterię chcemy stworzyć. Najmodniejszymi modelami bransoletek są bransoletki modułowe oraz bransoletki charms. W zależności od decyzji wyglądu naszej ręcznie wykonanej biżuterii należy wybrać zawieszki, koraliki oraz inne elementy dekoracyjne które będą pokrywać wcześniej wybraną bazę bransoletki.

Gdzie zakupić fabrykanty, półfabrykanty oraz tworzywa do wykonania bransoletki?

Wszystkie najpotrzebniejsze elementy znaleźć można w każdym sklepie z biżuterią, na licznych stronach internetowych z ręcznie wykonywaną biżuterią oraz w hurtowniach. Część z nich zakupić można również w pasmanterii. Przy tworzeniu własnej biżuterii należy również zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przybory, które z pewnością będą niezbędne podczas ręcznych prac w domu. Należy wyposażyć się w ciepły klej, igły, nitki, nożyczki czy pęsetę.

Więcej na nefryt-sklep.pl