Przyjemność we dwoje zamiast sportu?

0
699

Pod względem biologicznym sex stanowi niezwykle istotny element życia każdego człowieka. Jego częstotliwość i  wiele związanych z nim aspektów jest jednocześnie regulowana przez normy kulturowe i obyczajowe. Badania wskazują, że statystyczna polska para uprawia sex 2-3 razy w tygodniu.
Od lat prowadzone były najróżniejsze badania mające na celu określenie ubytku kalorycznego w czasie miłosnego aktu kochanków. Jednak metody badawcze oparte na „okablowaniu” ciał czujnikami sprawiały, że uzyskane dane były niemiarodajne,  gdyż często pomniejszały intensywność zbliżeń, uspokajały, powodowały że stosunek stawał się mechaniczny.
Obecnie kanadyjscy badacze zastosowali nową metodę polegającą na nałożeniu osobie badanej niekolidującej w ruchach opaski na ramię. Mogła ona być noszona przez cały czas, więc akty i zbliżenia odbywały się spontanicznie w naturalnych warunkach, a nie kreowane w laboratoriach. Zdaniem naukowców pozwoliło to na uzyskanie znacznie dokładniejszych danych.
Wiele nieco starszych artykułów mówi o spalaniu podczas jednego standardowego stosunku około 400 kcal w ciągu 20-30 minut bliskości. Obecnie szacuję się tą wartość na około 100 kcal. Nie można więc uznać sexu za wystarczający wysiłek fizyczny szczególnie dla osób odchudzających się czy chcących zachować dobrą kondycję.
Naukowcy określają, że sex powinien być wykorzystywany  jako swoista aktywność fizyczna, gdyż dane pokazują, że z powodzeniem zastąpi on spacer jednak nie jest w stanie nawet przy największej intensywności dorównać bieganiu lub treningowi na siłowni czy w klubie fitness.
Z pewnością każdy z nas natomiast spotkał się ze stwierdzeniem, że intensywny trening poprawia samopoczucie ze względu na wydzielanie się w jego wyniku wysokiej ilości endorfin. W porządku, sport daje przyjemność jednak zdaniem badanych jest ona nieporównywalna do tej jaką odczuwają w czasie aktu miłosnego z partnerem.
Regularny sex to spalanie kalorii, angażowanie wielu partii naszych mięśni do intensywnej pracy – pośladków, ud, łydek, ramion czy brzucha. Zbliżenia, wykorzystywanie erotycznych gadżetów i urozmaiconych pozycji pozwala na zaangażowanie bardzo szerokiej grupy mięśni i utrzymywanie ciała w dobrej kondycji. Jednocześnie, co z pewnością nie jest takie oczywiste sex stanowi idealną formę masażu ciała oddziałując na całą naszą tkankę mięśniową powodując jej napinanie i rozluźnianie.
Nie można więc za pomocą sexu całkowicie zastąpić wysiłku fizycznego, szczególnie jeśli mówimy o jego aktywnych formach, które pozwalają nam na zachowanie pełni zdrowia, sprawności, dobrej kondycji lub jeśli zależy nam na odchudzaniu. Jednak z całą pewnością możemy zauważyć liczne korzyści jakie pojawiają się dla naszego ciała dzięki regularnemu i częstemu uprawianiu sexu.

Więcej informacji na temat wpływu życia erotycznego na kondycję człowieka, znajdziecie Państwo na stronie sklepu sex shop Sexishop.pl. Zapraszamy.

  Konflikt między decyzjami GIF i UOKiK powoduje niepewność wśród właścicieli aptek franczyzowych. Może wstrzymać inwestycje w branży, co odbije się na pacjentach