Czy ocieplenie domu przed zimą to konieczność?

0
979

Ocieplenie domu przed nadchodzącą zimą to konieczność. Nie tylko po to, by zapewnić sobie i współlokatorom komfort termiczny. Prawidłowa izolacja ma na celu zabezpieczyć strukturę domu. Uchronić przed przeciekaniem, wilgocią i w efekcie końcowym naruszeniem skomplikowanej struktury poszczególnych materiałów. Dobra izolacja zapobiegnie powstawaniu zagrzybień, które są zagrożeniem nie tylko dla domu, ale i dla zdrowia ludzkiego.

Do wyboru jest kilka materiałów oraz technik wykonywania izolacji. Można zastosować wełnę mineralną bądź też wybrać nowocześniejsze rozwiązanie, jakim jest izolacja pianką. Coraz częściej właściciele domostw, ale i inwestorzy decydują się na to drugie rozwiązanie. Wpływa na to fakt przede wszystkim uzyskania lepszych parametrów cieplnych, jak i sprawniejszego, i szybszego wykonania ów izolacji. Izolacje pianką wykonywane mogą być metodą natryskową. W zaledwie osiem godzin możliwe jest, z pomocą dwóch osób, wykonanie ocieplenia nawet 250 metrów kwadratowych. Izolacja, do której wykorzystywana jest wełna mineralna to możliwość stworzenia ocieplenia na powierzchni pięciokrotnie mniejszej, biorąc pod uwagę ten sam czas pracy. Izolacja pianką gwarantuje nadto maksymalną szczelność.

Pianka trafiająca poprzez natrysk pęcznieje i wypełnia wszystkie szczeliny oraz zakamarki. Czego nie można powiedzieć o układaniu wełny. Nie powstają tu również mostki termiczne i zostaje zapewniona maksymalna efektywność wykonanej izolacji. Właściwości pianki izolacyjnej przez długie lata pozostają niezmienne. Metoda natryskowego wykonania izolacji pozwala zaś wykorzystać ją na różnego rodzaju powierzchniach, gwarantując idealne pokrycie i najlepszą szczelność. A są to jedne z parametrów, które decydują o późniejszym komforcie użytkowania wybranych pomieszczeń oraz budynków.

Nadto izolacja pianką to ochrona przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Sama zaś pianka nie wywołuje żadnych alergii u ludzi, czego nie można powiedzieć o wełnie mineralnej, dodatkowo tracącej swoje właściwości po nasiąknięciu wilgocią.

Więcej informacji na temat: Izolacja pianką znajdziecie Państwo na naszej stronie firmowej. Zapraszamy.